You are currently viewing Do czego służą przylgi kurierskie?

Do czego służą przylgi kurierskie?

  • Post category:Blog

Przylgi kurierskie zdecydowanie ułatwiają pracę firm kurierskich i magazynów. Określa się je także mianem kangurków, doklejek lub samoprzylepnych kieszeni foliowych, co doskonale odzwierciedla ich zastosowanie. Przylgi to przeźroczyste opakowania na dokumenty, które nakleja się na przesyłkę. W kangurku można umieścić list przewozowy oraz dokumenty handlowe. Dzięki przeźroczystej folii kurier może zeskanować kod kresowy bez otwierania kieszeni.

Przylgi sprawdzają się także w wielu innych dziedzinach – można w nich schować niemal dowolny dokument, na przykład książkę serwisową lub kartę gwarancyjną oraz drobne elementy montażowe. Koszulka na listy przewozowe ma chronić przed zniszczeniem dokumentów lub zgubieniem drobnych akcesoriów dołączanych do przesyłki. Folia skutecznie blokuje dostęp wilgoci i kurzu do wnętrza doklejki.

Rozmiary i rodzaje przylg kurierskich

Klasyczne przylgi kurierskie różnią się pomiędzy sobą jedynie rozmiarem. Dostępne są dwa podstawowe typu kangurków:

  • Przylgi kurierskie C5 – wymiar zewnętrzny 235 × 175 mm
  • Przylgi kurierskie C6 – wymiar zewnętrzny 175 × 132 mm

Kangurki otwiera się od krótszego lub dłuższego boku. Bardzo często przewoźnicy na przylgach zamieszczają swoje logo lub nadruk informujący o zawartości kangurka.

Zalety przylg kurierskich

W procesie dostarczania przesyłek kluczowe jest właściwe zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem oraz sprawne dostarczenie dokumentów handlowych. Wiele sklepów internetowych wdraża procesy wysyłki dokumentów elektronicznych, aczkolwiek nadal bardzo często wymagane są dokumenty papierowe. Korzystanie z przylg kurierskich daje gwarancje, że list przewozowy nie ulegnie uszkodzeniu i przesyłka dotrze pod wskazany adres, a klient otrzyma wszystkie niezbędne dokumenty handlowe w stanie nienaruszonym.