You are currently viewing Jakie taśmy najlepiej nadają się do oklejania przesyłek kurierskich?

Jakie taśmy najlepiej nadają się do oklejania przesyłek kurierskich?

  • Post category:Blog

Kiedy stajemy przed zadaniem spakowania jakiejś przesyłki, oczywiste jest to, że będziemy potrzebować do tego taśmy klejącej nazywanej też taśmą pakową. Okazuje się, że na rynku jest całkiem spora różnorodność produktów tego typu, w związku z czym decyzja, jaką taśmę wybrać może nie być oczywista. Właśnie dlatego dziś chcemy podpowiedzieć na co, zwracać uwagę szukając taśmy do oklejania przesyłek i które z nich nadają się do tego najlepiej!

Czym w ogóle jest taśma pakowa?

Warto w ogóle temat ten rozpocząć od wyjaśnienia czym w jest taśma klejąca nazywana pakową. Otóż najprościej mówiąc, jest to taśma samoprzylepna, której główne zastosowanie polega na zamykaniu oraz uszczelnianiu pudełek wykonanych z tektury falistej. Taśma tego typ zbudowana jest ze specjalnego kleju nakładanego na materiał, którym zazwyczaj jest folia polipropylenowa albo poliestrowa. Folia taka jest wytrzymała zarówno w kierunku wzdłużnym, jak i poprzecznym, czyli posiada odpowiednie parametry zwiększające odporność na zerwanie.

Same taśmy pakowe wykonywane są w różnych rozmiarach oraz kolorach, co zdecydowanie zwiększa ich praktyczność zastosowania. Jednak najważniejszą sprawą rozróżniającą konkretne taśmy jest rodzaj zastosowanego kleju. To właśnie klej odpowiada za jakość taśmy i jej wytrzymałość w różnym środowisku pracy. Jaką więc taśmę wybrać do pakowania przesyłek kurierskich?

Jaką taśmę wybrać do pakowania przesyłek kurierskich?

Odpowiedź na to pytanie może wydawać się oczywista: najlepiej wybrać najlepszą taśmę, jaka istnieje. Wiemy jednak, że dużo zależy od konkretnych okoliczności, tego, co chcemy wysłać, jaki karton zastosujemy i jak zabezpieczymy przesyłkę. Jest zatem sporo zmiennych.

Warto też zaznaczyć, że ogólnie taśmy pakowe są produktami dobrze wykonywanymi. Już podstawowe taśmy z klejem akrylowym, czyli wodnym odznaczają się relatywnie dużą mocą klejenia, a do tego dobrze radzą sobie w wysokich temperaturach i warunkach niskiej wilgotności. Lepsze taśmy z syntetycznym klejem kauczukowym są za to bardziej odporne na wyższe wilgotności, ale zaleca się ich stosowanie w temperaturach dodatnich.

Najlepsze taśmy pakowe to te z klejem z naturalnego kauczuku. Świetnie sprawdzają się na powierzchniach gładkich, jak i porowatych a przy tym są odporne na odrywanie i wilgoć!